YOUTUBE LIST

italya seyahat / tatil müzik esnaf youtube

Kaç Kişi Ziyaret Etti?

Popüler Yayınlar

internet denizi

4 Haziran 2015 Perşembe

Periscope ile herkes canlı yayında !..

‘Periskop’la herkes canlı yayında!

Sosyal medyanın yeni fenomeni, kullanıcıların canlı yayın yapabildiği mobil uygulama ‘Periscope’ oldu.

 

Bazı insanlar, eğer bir şeyi zaten bilmiyorlarsa, onlara anlatamazsınız. Louis Armstrong

 

Periskop kavramı; toplumda pek fazla bilinirliliği olmayan bir kavram olsa da, aslında çoğu kişinin fikir sahibi olduğu bir alettir. Öyle ki periskop, deniz altılarında kullanılan ve de denizin altından deniz yüzeyindeki cisimleri görmek için kullanılan bir nevi dürbündür.
Twitter geçtiğimiz haftalarda Periscope adlı yeni bir özelliğini devreye sokarak sosyal medyaya yeni bir soluk getirdi. Meerkat gibi bir alternatifi de olan sosyal medyada canlı yayın yapma imkanı sağlayan Periscope beraberinde pek çok soruyu da zihinlerimize taşımış oldu. Peki nedir o sorular? İşte size 10 maddede Periscope nedir, kullanırken nelere dikkat etmek gerekir?
Sosyal medya üzerinden canlı yayın imkanı mı? Haydi alalım iki üç tane telefon tribünlerden maç yayını yapalım! Filanca filmin erken gösterimi var, alalım telefonları filmi yedi düvele izletelim! Böyle mi olacak gerçekten? Periscope ve Meerkat’ın getirdiği yeni düzen, böyle bir gelecek mi yaratacak? Size tavsiyemiz sakın ola gaza gelmeyin… Önce bu yazıyı okumanızda fayda var, yoksa hem kendi başınıza hem de sosyal medyadaki takipçilerinizin başına büyük belalar açabilirsiniz!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar